Кулон — стильний і практичний аксесуар, який здатен по-новому розкрити звичний образ і за потреби привернути увагу до зони декольте. Кулончики, срібні або золоті, вважають базою ювелірної скриньки кожної модниці. Проте такі аксесуари варто ретельно підбирати, аби вони гармонійно доповнювали образ, підкреслювали переваги їх власниці, відповідали статусу й події.
Як обрати кулон і поєднати його з одягом у гардеробі?
Купити кулон не важко, зважаючи на їх різноманітність у ювелірних крамницях. Та не всі моделі залишаються однаково актуальними. По-перше, кулон повинен відповідати статусу його власниці, події й одягу. Тож стилісти радять надавати перевагу мінімалістичним моделям з невеликою кількістю інкрустації. Такими кулонами можна доповнювати як щоденні, так і вечірні образи.
По-друге, варто враховувати інші ювелірні прикраси, які зазвичай носить жінка або дівчина. Так, раніше модниці надавали перевагу комплектам, до яких входили сережки й кулон з ідентичним дизайном. Зараз виняток становлять лише прикраси з діамантами, стилістика яких повинна повторюватися у всьому ювелірному образі. За схожим принципом обирають прикраси з перлинами.
Кулон на шиї може виступати центральним елементом образу й не потребувати доповнення. У такому випадку варто віддавати перевагу моделям з додатковою інкрустацією емаллю, різноколірними кристалами, синтетичними рубінами або топазами. Якщо в кулоні присутній дорогоцінний камінь, то ланцюжок варто обрати із золота або срібла, але не зі шкіри або текстилю.
Як обрати кулон відповідно до стилю одягу?
Ланцюжок з кулоном вдало доповнить будь-який образ. Лише варто враховувати кілька базових правил:
– Масивні кулони одягають поверх одягу.
При цьому чим товстіша тканина, тим масивнішим повинен бути кулончик на шиї. Не виключається поєднання кількох таких прикрас в одному образі. Але в такому випадку варто використовувати ланцюжки різної довжини.
– Мініатюрні кулони з фіанітами або перлинами прикрашають зону шиї.
Мерехтливі камінці просто загубляться на фоні одягу, якщо їх носити зверху. Такі прикраси повинні підкреслювати витонченість і елегантність жіночої шиї.
– Кулон повинен відповідати загальній стилістиці одягу.
До прикладу, етнічну вишиванку можна доповнити великим кулоном, виготовленим з дерева або шкіри. “Розбавити” стриманий діловий костюм вдасться за допомогою мініатюрних прикрас з невеликим камінцем.
Отже, під час вибору кулончиків на шию варто враховувати не лише стилістику свого одягу, але й вік, статут і особисті уподобання.
Джерело: Тижневик "Номер один"