Найсвіжіше:
• У Тернополі відбувся масштабний футбольний форум (+фото) • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 23 листопада • Бучацький «Колос» отримав нагороди за третє місце у вищій футбольній лізі Тернопільщини (+фото) • На Тернопільщині ділки незаконно продали 11 т спирту, маскуючи його під дистильовану воду • На Запоріжжі загинув військовослужбовець з Тернопільщини • Вартість реконструкції очисних споруд Кременця становить неймовірних 65 мільйонів гривень • На кордоні затримали чергові «закохані серця» з Тернопільщини • Двоє підприємців з Тернопільщини переправлення через кордон військовозобов’язаних • У Тернополі затримали серійного злодія • В індустріальному парку на Тернопільщині збудують підприємство на 120 робочих місць • Польські фермери попередили про блокаду одного з пунктів пропуску на кордоні з Україною • Чиновник міськради на Тернопільщині вимагав у бізнесмена пів мільйона хабаря  • Тернополянин оцінив вартість фіктивної інвалідності у вісім тисяч доларів • Ветеранська команда з Тернопільщини перемогла на футбольному турнірі на Львівщині • На Тернопільщині встановили пам’ятник на честь воїнів Української галицької армії • Тернопільський перевізник виплатить 250 тис грн компенсації за смерть пасажира • На Тернопільщині водійка іномарки спричинила смертельну аварію • 2,5 роки надій та сподівань: офіційно підтвердили загибель на Харківщині воїна з Тернопільщини • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 22 листопада • У Кременеці на Тернопільщині відкрили пам’ятник Герою України полковнику Сергію Лі • Великобританія запровадила санкції проти найбагатшого уродженця Тернопільщини • Вартість гаражів у Шумську під час аукціону зросла у 4 мільйони разів • Громада на Тернопільщині заплатить 4,7 млн грн за стихійні сміттєзвалища • 53-річний військовослужбовець з Тернопільщини назавжди повернувся додому: помер у лікарні  • Бій Олександра Усика проти Тайсона Ф’юрі: анонс реваншу
rss

Як правильно хворіти і для чого потрібен дитячий лор?


Опубліковано: 27 Серпня 2021р. о 12:00

Коли ми були маленькими, то дуже боялися захворіти. Адже тоді допізна не погуляєш, не пограєш із друзями в м’яча, не поїси морозива та не вип’єш такої смачної, але зовсім некорисної газованої води. Дитинство 20 років тому було зовсім іншим, ніж зараз, але все ж таки є й спільні речі: наші батьки закапували нам носик, коли він був закладений, давали льодяники від болю в горлі і дружньо водили нас до лікаря-отоларинголога.

Сьогоднішня  наша публікація присвячена дитячим захворюванням, які стосуються вуха, горла та носа. Дуже часто неправильний діагноз та лікування можуть призвести до ускладнень, з якими доведеться вже дорослій дитині зіткнутися у своєму житті. Коли потрібно призначати антибіотики, чим небезпечна ангіна і чи обов’язково видаляти аденоїди? На ці запитання люб’язно погодився відповісти лікар-отоларинголог Володимир Башинський.

«Якщо дитина хворіє на рік 6-8 разів респіраторними захворюваннями, вона вважається здоровою»

– З якими скаргами найчастіше до Вас звертаються батьки?

– Ви знаєте, часто з порога чую такі скарги: моя дитина часто хворіє або ми не дихаємо носом, ми хропимо, рентген показав гайморит тощо. На сьогоднішній день хочу відзначити, що батьки, особливо мами, стали свідомішими, вони більше знають, читають і звертаються до самопочуття дитини частіше, ніж це було раніше. Ніхто не відміняє респіраторні захворювання, з якими також до нас приходять, але які насправді можуть самі минути при правильному режимі дня. Це дотримання правильного температурного режиму (провітрювання), пиття, вологе прибирання і правильно підібрані крапельки для носика. Хоча інколи навіть такі, здавалося б «безпечні», хвороби можуть дати ускладнення, що потребують додаткового лабораторного дослідження й діагностики. Скарг батьків та лор-огляду дитини,  як правило, вистачає,  але деколи потрібно розпізнати хворобу «між рядків» та дати чітке пояснення й алгоритм лікування.

– Наближається осінь, захворювань побільшає. Розкажіть про сезонні хвороби

– Із сезоном відкриття шкільних і дошкільних навчальних закладів часто спостерігаю збільшення пацієнтів з отитом. Це запалення вушка. Тут хочу відмітити, що отит з’являється не лише від переохолодження, варто в даному випадку говорити й про імунітет. Коли в сім’ї є одна мікрофлора, і коли діти починають комунікувати між собою, вони обмінюються нею. Імунітет же не дасть опору будь-якому захворюванню, поки не зустрінеться з ним. Ніс та рот – це ворота, які зустрічають будь-яку інфекцію. І напевне, всі добре знають цю фразу: поки ми не ходили в садочок чи в школу, не хворіли, а як пішли, то почався нежить, а за тиждень – отит. Насправді панікувати не варто. Для початку треба прослідкувати, щоби дитина дихала носом, адже вухо вентилюється через ніс, таким чином само одужає. Вухо та ніс сполучені слуховою трубочкою (євстахієва труба). Передусім робимо так, щоби ніс дихав. Деколи доводиться слухати, як батьки дають дітям антибіотики, бо вушко почервоніло і там отит. Не завжди потрібно таке робити, оскільки отит лікується обезболюючими та протизапальними крапельками і правильно підібраними ліками для носика, щоби було вільне дихання.

Якщо дитина хворіє на рік 6-8 разів респіраторними захворюваннями, вона вважається здоровою. Завдання лікаря – пояснити батькам, як та чим лікувати, щоби захворювання не дало ускладнень. В ідеалі за кілька днів усе минає, і саме тоді виробляється імунітет.

«Найкраща операція на аденоїди та, яка не зроблена»

– По телебаченню батьків почали застерігати від чищення вух вушними паличками, що Ви можете сказати з цього приводу?

– Вушна сірка має захисну функцію, і при правильній гігієні не повинна становити дискомфорту. У когось її виділення є великими, у когось – ні, в одних сірка світла, в інших – темна, все це залежить від організму. У дитини вушко самоочищається, і саме сірчані пробки утворюються від неправильного користування вушними паличками. Тобто коли ними сірка заштовхується далеко всередину. Дорослі, коли турбує синдром закладеності вуха, ними ще активніше починають користуватися. Якщо ви очищаєте свої вуха та вушка дитини за допомогою таких паличок, то слід це робити правильно. Не запихайте їх далеко, очищайте видиму поверхню вуха, і обов’язково змочуйте їх, адже сухою можна собі нашкодити.

Вчасна діагностика і правильний діагноз – запорука швидкого одужання

– Питання аденоїдів, напевне, хвилює кожну маму, адже останнім часом багато публікацій з’явилося з приводу цього.

– Дехто називає аденоїди поліпами, і це дійсно болюча тема. Насправді це один мигдалик, який зветься аденоїдом. Він знаходиться глибоко в носоглотці і в нормі він є у кожної дитини. Це носоглотковий мигдалик, скажемо так. При його збільшенні виставляється діагноз аденоїдні вегетації, вони є першого, другого та третього ступеня. Перша і друга ступінь лікуються успішно ліками, третю часто доводиться оперувати. Коли мене запитують, яка найкраща операція на аденоїди, відповідаю: найкраща операція на аденоїди та, яка не зроблена. Якщо вчасно звернутися до лікаря і підібрати правильну терапію, аденоїди зменшуються. У рідкісних випадках, коли є третя ступінь, коли помітний аденоїдний вираз обличчя, коли дихання дуже утруднене, коли аденоїди перекривають слухову трубочку, тим самим у дитини часті отити, зниження слуху, тільки тоді потрібна операція, але перед тим близько 6 місяців проводиться медикаментозна терапія, фізіотерапія, дихальна гімнастика. Тому в багатьох випадках такі захворювання лікуються, а якщо ні, то ми скеровуємо до спеціалістів, які проводять такі оперативні втручання. У такій операції важливо, щоби вся аденоїдна тканина була видалена. Основна функція аденоїдів – імунна. Коли вони в нормі, їхня роль є дуже позитивною, але коли вони стають джерелом інфекції, воротами, які перешкоджають проходженню повітря через носик, тоді вони є проблемою для організму. Але наша мета – зробити все для того, аби дитина не переносила операції, підібрати всі необхідні методи лікування.

– Як алергії впливають на лор-захворювання?

– Алергія прямим чином впливає погано. Передусім це алергічний риніт, який  погіршує життя і дітям, і дорослим. Алергія, до того ж, коли не зрозуміло, що вона у дитини, може провокувати той самий частий отит, збільшення аденоїдів, як правило, риніти напряму пов’язані з бронхіальною астмою, тому не слід до неї ставитися як до «само пройде». Коли в дитини алергічний риніт, слід добре діагностувати, на що саме алергія, адже буває так, що навіть глистяні інвазії часто провокують алергію. Алергії бувають сезонні і круглорічні, тому перш ніж лікувати будь-яке лор-захворювання, слід визначити, чи схильна дитина до алергії або від якого алергену вона страждає.

«Не кожен біль у горлі – це ангіна»

– Нещодавно стала свідком конфлікту двох матерів. Одна з них запевняла, що дитина може відвідувати садочок з нежиттю, інша їй заперечувала. Ви як лікар спростуйте або підтвердіть, чи правильно, що діти повинні обмінюватись бактеріями?

– Діти повинні обмінюватись бактеріями (бацилами), бо інакше імунітет не буде вироблятися, але не в гострий період. Якщо є респіраторна інфекція, слід перечекати, не наражати на небезпеку інших дітей і свою також. Респіраторні інфекції є контагіозні, вони передаються дуже швидко. Якщо в колективі одна дитина хвора, то ймовірність, що захворіють усі, дуже висока. Гострий період, це коли субфебрильна температура (37,1) або й вища, коли дитина пчихає, є виділення з носика, кашель. Якщо на кілька днів обмежити контакт, то дитина швидше одужає, оскільки не піддається впливу інших вірусів.

– Стосовно виділень з носика, одні кажуть, що коли вони зеленого кольору, це запальний процес, який потребує антибіотиків, інші остерігаються прозорих виділень.

– Зелені виділення – це загиблі лімфоцити слизової оболонки, які борються з бактеріями і вірусами, гинуть разом з ними, і через це змінюється колір слизу. Боятися його не потрібно, і лікувати антибіотиками не варто. Зелені «сопельки» – це не завжди гайморит! До речі хочу відмітити європейську практику, де не існує такого захворювання. Є риносинусит, коли запалюється слизова носика і навколишніх синусів (лобних, гайморитних). Прозорий нежить – це реакція слизової, надмірне їхнє виділення природа придумала для того, щоби швидше змити бактерію та вірус і вивести його з організму.

– Ну і всім відома ангіна, чим вона небезпечна і як її лікувати?

– Не кожен біль у горлі – це ангіна. Це може бути банальний фарингіт. При ньому інколи буває настільки сильний біль, що варто приймати нестероїдні знеболюючі засоби. Ангіна – це гостре запалення піднебінних мигдаликів, спричинене бетагамолітичним стрептококом. Ангіна лікується антибіотичними речовинами, оскільки вона має ускладнення на сполучні тканини (суглоби, нирки, серце). Дуже часто ангіну плутають і називають нею інші захворювання горла, тому інколи варто трішки почекати, зняти симптоми, прийняти фізпроцедури і все. Якщо в дитини є наявність симптомів, не треба чекати. Слід прийти до лікаря, і вже він визначить, чи це ангіна, чи ні, а з профілактичною метою давати антибіотики дітям не можна.

– На завершення, що любить вухо, горло, ніс?

– Найпростіша рекомендація – це здоровий спосіб життя, який включатиме в себе правильно спланований день. Дитині потрібно контактувати з іншими дітьми, проводити достатньо часу на вулиці, здорове харчування без великої кількості легких вуглеводів, фастфудів, газованих напоїв і солодкого.

Дорогі батьки! Показуйте своїй дитині правильний приклад, давайте можливість імунітету самостійно боротися з вірусами і не призначайте лікування з рекомендацій подруг чи телеекранів Якщо у вас є підозри, навідайтеся до лора, і нехай ваша нервова система буде спокійною, а дитина – здоровою!


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор: Рубрика:
Мітки: , , , , ,





Новини
22 Листопада
21 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше