І відбулася порівняно дрібним штрафом. Зрештою, це простіше, ніж відробляти виправні роботи, а то й “гріти” нари у тюрмі.
Отож на початку червня цього року спритна молодиця запропонувала поважній пані, яку зустріла у готелі “Версаль”, почистити ювелірні вироби. Та самовдоволено простягнула руку, демонструючи дорогу, зі щирого золота каблучку з величезним камінням.
“І перстеник треба почистити, і ланцюжки з медальйонами. Знаєте, як вони зразу заблищать-заграють!” — продовжувала улещувати авантюристка жіночку.
Та ще трохи вагалася, однак хитра пройдисвітка з погашеною судимістю знала, як переконати бізнес-вумен.
Зрештою та погодилася і, задоволено посміхаючись, винесла та віддала шахрайці 20(!) виробів із золота, зокрема: по чотири пари сережок, кулони та ланцюжки; браслети, хрестики, обручки й каблучки та вервечки. Загалом на 100 тис. 734 грн.
Та спокійно заховала дорогоцінності у сумку і пообіцяла назавтра повернути. Але обіцянки не виконала.
Потерпіла спочатку намагалася не втрачати надію та марно телефонувала до кривдниці. Зрештою зрозумівши, що та й не думає віддавати видурені прикраси, жінка звернулася до правоохоронців. За фактом шахрайства або, говорячи юридичною мовою, заволодіння чужим майном шляхом обману, що завдало значної шкоди потерпілій (ч. 2 ст. 190 КК України), було відкрито кримінальне провадження.
Оскільки, як уже зазначалося вище, злодійка вже мала проблеми з законом, її швидко затримали – кмітлива молодиця навіть не встигла здати у ломбарди всі прикраси.
Звісно, під час опізнання вона повністю й беззастережно визнала свою провину та погодилася співпрацювати зі слідством, швиденько вибачилась перед своєю жертвою і компенсувала їй більшу частину коштів за викрадені речі. Решту суми – майже 35 тис. грн. – пообіцяла повернути через півроку, до 1 березня 2020 р. Та погодилася.
А вже коли справу мали направляти до суду, пройдисвітка запропонувала обдуреній жертві укласти угоду про примирення та понести покарання – сплатити 850 грн.
Варто зазначити, що санкція ч. 2 ст. 190 КК України в тому числі й передбачає штраф у розмірі від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Тернопільський міськрайонний суд угоду затвердив: шахрайку визнано винною за ч. 2 ст. 190 КК України та зобов’язано сплатити 850 грн. штрафу в дохід держави плюс понад 1 тис. 200 грн. судових витрат на товарознавчу експертизу.
Лишається сподіватись, що вона вчасно поверне ще майже 35 тис. грн за викрадені прикраси.
Олекса Чиж
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: газета "Номер один", кримінальні новини, новини Тернополя, шахрайка золоті вироби