Як узаконити новозбудований будинок? А як виготовити документацію на самочинне будівництво чи гараж? Що таке дачна амністія і як нею скористатися? Як узаконити реконструкцію квартири, офісу чи прибудови?
Щодня сотні українців стикаються із цими питаннями. І застрягають між законами зі змінами, стосами документів і чиновницькими кабінетами.
Насправді процес введення в експлуатацію вимагає знання всіх тонкощів процесу і чинного законодавства.
Навіщо потрібен документ про введення будинку в експлуатацію? Насамперед, без нього ви не зможете провести і підключити всі потрібні комунікації (водопостачання та водовідведення, газопостачання та електроенергію). Також без цього документу ви не зможете оформити право власності на будинок, а значить і відчужити його чи здати у найм.
Окрім цього, за відсутність декларації про готовність будинку до використання вам загрожуватимуть штрафи і санкції, оскільки новобудова за законом вважатиметься просто набором будівельних матеріалів на земельній ділянці.
Порядок введення будинку в експлуатацію включає в себе декілька етапів. Однак вони відрізнятимуться в залежності від року побудови та метражу будинку. І саме від цих факторів залежатиме, яка процедура оформлення застосовуватиметься, – звичайна чи спрощена.
Також в Україні існують спеціальні процедури легалізації і самочинного будівництва. В цьому випадку аналогічно все залежатиме від року зведення будівлі, його площі та місця розташування. Наприклад, чинним законодавством передбачено, що не вимагають введення в експлуатацію житлові, дачні або садові будинки, а також прибудови до них і господарські споруди, побудовані до 05 серпня 1992 року (так звана “дачна амністія”). Також по них відсутні обмеження по загальній площі об’єкта.
Чимало плутанини виникає через те, що люди плутають поняття «реконструкція» і «перепланування» приміщення. Для багатьох вони є тотожними.
Насправді, перепланування – це зміна внутрішнього вигляду приміщення без втручання у несучі конструкції. І навіть якщо це лише переміщення чи знесення маленького перестінку, такі роботи також вимагають узаконення. В іншому випадку власнику загрожуватиме штраф і неможливість вчиняти буд-які нотаріальні дії щодо свого об’єкта нерухомості.
Найпростіший і найбезпечніший шлях введення будинку в експлуатацію – довірити оформлення всієї дозвільної документації компетентним фахівцям Dozvil. Бажано – ще на етапі дозволу на початок будівництва.
Принципи роботи цієї компанії:
– ясність у вирішенні Вашого питання;
– безкоштовна консультація;
– можливість оформлення документів “під ключ”;
– укладення договору про надання юридичних послуг;
– обговорення можливих ризиків і нюансів до підписання договору.
Джерело: Тижневик "Номер один"