Найсвіжіше:
• Тернополянин оцінив вартість фіктивної інвалідності у вісім тисяч доларів • Ветеранська команда з Тернопільщини перемогла на футбольному турнірі на Львівщині • На Тернопільщині встановили пам’ятник на честь воїнів Української галицької армії • Тернопільський перевізник виплатить 250 тис грн компенсації за смерть пасажира • На Тернопільщині водійка іномарки спричинила смертельну аварію • 2,5 роки надій та сподівань: офіційно підтвердили загибель на Харківщині воїна з Тернопільщини • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 22 листопада • У Кременеці на Тернопільщині відкрили пам’ятник Герою України полковнику Сергію Лі • Великобританія запровадила санкції проти найбагатшого уродженця Тернопільщини • Вартість гаражів у Шумську під час аукціону зросла у 4 мільйони разів • Громада на Тернопільщині заплатить 4,7 млн грн за стихійні сміттєзвалища • 53-річний військовослужбовець з Тернопільщини назавжди повернувся додому: помер у лікарні  • Бій Олександра Усика проти Тайсона Ф’юрі: анонс реваншу • На Тернопільщині розшукують жителя Бучаччини за вчинення тяжкого злочину (+фото) • Водій з Бережанщини на пішохідному переході збив молоду тернополянку  • У Тернополі шахрай ошукав пенсіонера на 110 000 гривень • На Тернопільщині на сьогодні відмінили графік погодинних вимкнень світла • На Тернопільщині поховали уродженця Києва, котрий загинув у Курській області • Передчасно пішла із життя депутатка Гусятинськоі селищної ради • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 21 листопада • Церебральна кома: у лікарні на Вінничині помер 53-річний воїн з Тернопільщини • Найвідоміше підприємство Тернопільщини змінило голову правління • Вісім місяців надій та сподівань: війна забрала життя водія саперного взводу з Тернопільщини • На Тернопільщині втратили бронювання робітники аграрного сектору • Ще один син Підгаєччини віддав своє життя за Батьківщину
rss

Якщо у вас негаразди в бізнесі, шукайте у себе психологічні проблеми


Опубліковано: 16 Лютого 2021р. о 22:00

Уже який рік поспіль перед випускниками шкіл стоїть непроста задача обрати свою майбутню спеціальність. Більшість керується тим, що скажуть батьки, адже, як відомо, вони знають краще. Деякі йдуть за покликанням, любов до медицини чи бухгалтерії повністю виправдовує очікування у майбутньому. Але є ті, котрі марять лиш одним – відкрити власну справу, котра приносила б і гроші, і задоволення. Не дарма ж кажуть, оберіть собі професію до душі, і вам жодного дня не доведеться працювати. Але трапляється так, коли власна очікувана справа не приносить великого капіталу або ж просто «заштопорилася» на місці. Коли бізнесові тренінги та книги про інвестиції вам не допомагають, коли починають опускатися руки і здається, що ти помилився із власною справою, пора звертатися до психолога! Усі проблеми – в нашій психіці. Непропрацьовані травми, неусвідомлювані установки та фіксовані ідеї,  зажими та навіть дитячі образи не дають вашій справі стати значною. Повірити у це справді важко, але прочитавши дану публікацію, ви зрозумієте, що всі проблеми ховаються у нашій голові.

«Проблема в нашій голові. На підсвідомому рівні стоїть блок»

Ми дуже швидко розвиваємось, так само не йдуть, а летять уперед технології, з якими молоді люди спілкуються на «ти». Однією у найпопулярніших  та затребуваних професій є HR (ейчари), це ті люди, котрі займаються у сфері IT пошуком нових облич, їх називають рекрутерами або ж менеджерами з підбору персоналу. Хороший ейчар – це та людина, котра у свою компанію приводить професіонала, вводить його у колектив, сприяє особистісному розвитку, налаштовує ефективну командну роботу. Ейчар має добре розбиратися в людині, більше того, він планує спільний відпочинок цілої компанії, який має бути максимально продуктивним. На таких людей покладено відповідальність за моральний настрій у колективі, і вони як ніхто повинні вміти будь-який конфлікт розібрати з середини та всі емоції направити на розвиток компанії.

Великі компанії, котрі на ринку не один рік і тремтять над своєю репутацією, постійно у пошуках хорошого, кваліфікованого ейчара, у якого достатньо психологічних знань. Те ж стосується і бізнесу – сотні великих бізнесменів, працюють із психологами, які спеціалізуються саме на їхніх особистісних проблемах. На сьогоднішній день ми можемо зареєструватися на бізнес-тренінги, де нас навчать заробляти гроші, але в кінцевому результаті ми не зможемо їх заробити. Чому? Та тому що такі псевдобізнесмени, котрі проводять такі лекції, не мають психологічних знань і не готові знайти в нашій голові істину причину. Ось чому в будь-якій сфері важливо бути психологічно підкованим.

Про те, як саме наші психологічні проблеми впливають на наш капітал, ми запитали у доктора психологічних наук, професора кафедри психології Тернопільського національного педагогічного університету імені В. Гнатюка Марини Орап.

Психолог Марина Орап

– У мене великий досвід роботи з людьми, котрі в суспільстві почуваються досить упевнено, котрі мають власний успішний бізнес. Однак трапляється так, що вони приходять із питанням, чому не розвивається власна справа, начебто інвестування те саме, а розвитку нуль. Проблема в нашій голові. На підсвідомому рівні стоїть блок. Наприклад, була чітко поставлена задача заробити кошти на машину і квартиру, ти досяг цього і все, далі розвиток зупиняється. У даному моменті важливо знайти внутрішні фіксовані ідеї, які заважають вийти на новий щабель, – каже Марина Орап.

– Чи будь-який психолог може допомогти бізнесмену розібратися з його проблемами?

– Може допомогти кваліфікований психотерапевт або психолог. Але якщо це буде психолог бізнесу, який розумітиме, як працює бізнес і які є особливості, то це буде набагато ефективніше. Якщо ми говоримо про великий бізнес, то тут так, тут важливо залучити лише спеціаліста, який знає специфіку функціонування психіки людини в економічних відносинах. У всесвітній мережі Google також були проблеми, коли вони дійшли до певної межі, а далі не могли визначити причини стагнації. І тут їм допоміг психолог. Знайти психологічні можливості для зростання – це дуже цікаво.

Візьмемо, до прикладу, велике підприємство, де залучено сотні людей, у яких виникає конфлікт. Він падає на плечі тих самих ейчарів, які не мають психологічної підготовки, і в результаті ми отримуємо ще більший конфлікт, який просто може бути приглушений або ж замаскований. То давайте ми підготуємо людей, які будуть спеціалізуватися на таких речах. Вирішення проблем у колективі – це важливо, і цим має займатися кваліфікований спеціаліст, а не роботодавець.

«Лідер – це не та людина, яка керує, це той, хто веде за собою, той, хто бере на себе відповідальність»

– Набуло популярності створювати бізнес удвох, утрьох, командою, це можуть бути кращі друзі або ж родичі. Чому не завжди на ділі це вдається і чи справді відносини між людьми псуються?

– Якщо є двоє людей – це група. А це означає, що є ролі в групі й обов’язково виділяється лідер. Але лідер – це не та людина, яка керує, це той, хто веде за собою, той, хто бере на себе відповідальність приймати рішення. Якщо лідер приймає рішення і з часом розуміє, що воно не правильне, то він не перекладає на когось цю відповідальність, а приймає і розуміє, що це він був неправий. Не шукає того, на кого можна перекласти відповідальність. У будь-якій груповій справі важливо зрозуміти себе, роль, яку ти можеш і хочеш виконувати і дотримуватися її. Якщо хтось один не хоче приймати позицію лідера, то відбувається конфлікт. А тут уже потрібно розбиратися. Взагалі кожен окремий випадок необхідно розбирати індивідуально.

– Невже бізнес і психологія так тісно переплітаються? Наскільки треба бути психологічно підкованим, аби все вдалося?

– На початку ХХ століття психологія бізнесу лише зароджувалась. Аналізували думки, як людина купує товар, як витрачаються гроші і чому. І тоді виникла психологія маркетингу, психологія реклами. Наприклад: куди потрібно поставити товар, аби він швидше продався, і як треба створити рекламний плакат, щоби він привернув увагу людини. Проте науковці  й далі вважали, що в бізнесі головне економіка. І тоді ж реклама перестала працювати. Чому? Та тому що психологія-  це основа, фундамент. І тепер психологи бізнесу вивчають, як працює людська психіка в економічних відносинах. Мотиви, якими я керуюся обираючи собі сукню, зовсім інші ніж ті, коли я обираю собі співрозмовника. Інші механізми, інші стилі прийняття рішень. Тому важливо бути спеціалістом, психологом бізнесу, аби визначити, як працює наша психіка в тих чи інших економічних умовах.

– Відомо, що у Тернопільському національному педагогічному університеті відкривається нова спеціальність, а саме психологія бізнесу. Чи буде це актуально?

– Наш університет є дуже сучасним. Ми стежимо за потребами, які висуває суспільство. Відповідаючи на попит суспільства, на його виклики, відкриваємо спеціальність психологія бізнесу та управління. Ми готуватимемо справді фахових бізнес-тренерів, коучів, менеджерів з роботи із персоналом.  Це люди, котрі здійснюватимуть психологічний супровід бізнесу в усіх його сферах і на всіх рівнях.

Це нова спеціальність, перший набір ми плануємо у вересні цього року. Це офіційна освітня програма Тернопільського педагогічного університету. Ми готуватимемо бакалаврів та магістрів. У дипломі буде зазначено:  психолог, психолог бізнесу й управління. Це дає можливість  працювати як у шкільних закладах, так і у сфері бізнесу.

Важливим моментом є те, що під час навчання студенти отримають кваліфіковані знання не лише від науковців університету – докторів психологічних та економічних наук, а й від практиків – знаних у нашому краї економістів, бізнесменів.

Ця програма є дуже актуальною. Для молодих людей, тих, хто шукає себе в цьому світі, це надзвичайно корисно та перспективно. Адже ця спеціальність зараз є дуже затребуваною у нашому суспільстві і має широкі перспективи для працевлаштування спеціалістів.

– Чи реально перекваліфікуватися з музиканта, до прикладу, на психолога бізнесу?

– Так, у нас є перехресний вступ. Після здобуття однієї освіти ви можете поступити до магістратури. Але я би хотіла донести, що психологічні ази повинні бути. Якщо ж ви хочете бути кваліфікованим психологом із базою знань, вам доведеться багато чого вивчити самому. Бути психологом – це перш за все відповідальність, і я категорично негативно ставлюся до всіх так званих «тримісячних курсів», які готують так званих майбутніх психологів. За три місяці неможливо не тільки стати психологом, а й навіть вивчити основи психології. Тому коли ви приходите до психолога, поцікавтеся, яка у нього базова освіта, яка спеціалізація, сертифікація і коли він проходив курси підвищення кваліфікації тощо, щоби не натрапити на псевдоспеціаліста, який працював до цього, скажімо, бухгалтером чи продавцем і пройшов тримісячні курси (сміється,- авт.).

– Яка перспектива працевлаштування у майбутньому?

– Менеджер (управитель) у соціальній сфері, психолог-консультант в організаціях, бізнес-тренер, коуч, рекрутер, HR (ейчар), спеціаліст роботи з персоналом, керівник проєктів. Випускники магістратури можуть працювати ще й викладачами психології. Можливостей для працевлаштування насправді дуже багато, адже зараз у кожній галузі професійної діяльності працюють психологи.

Іванка Біла  


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор: Рубрика:
Мітки: , ,





Новини
22 Листопада
21 Листопада
20 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше