Останнім часом довкола імені головнокомандувача Української повстанської армії й одного із головних борців за незалежність України у XX сторіччі Романа Шухевича розгорнулися жваві дискусії. Активізувалися вони після того, як міська рада Тернополя назвала головну спортивну арену міста його іменем. Щоби зменшити градус напруги, влада Тернополя навіть провела наукову конференцію, про яку наше видання вже сповіщало своїх читачів. Виявилось, що на неї навіть не запросили осіб, які би там мали бути в першу чергу, – сина Романа Шухевича – Юрія та доктора історичних наук Володимира Сергійчука, котрий, напевно, найбільше за всіх інших колег вивчав історичну постать головнокомандуючого УПА. Ми маємо можливість дати слово цим авторитетним особистостям.
– Юрію Романовичу, на Ваш погляд, чи на часі було називати тернопільський міський стадіон іменем Романа Шухевича?
– Я вважаю, що саму назву було давати на часі. Ми маємо своїх національних Героїв, і наша справа, як їх вшановувати!
– Наскільки доцільним є виправдовуватися перед іноземцями за наших Героїв?
– Ні, недоцільно. Вони оправдовуються за когось?.. Хтось із них оправдовувався за тих, які зробили нам багато зла.
– Як, на Вашу думку, пройшла наукова конференція та чи досягла цілі?
– Взагалі нікчемна за своїм складом. Уявімо, що було б, якби приїхали ті, котрі обурилися найменуванням?.. То була би ганьба. Серйозних істориків не запрошено. Доктор Володимир Сергійчук навіть не знав про цю наукову конференцію. Мене не повідомили, хоч би для годиться запросили.
Завідувач кафедри історії світового українства Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор історичних наук Володимир Сергійчук дав свій коментар про наукову конференцію.
– Перечитав у Вашій газеті матеріал про конференцію, яка присвячувалась Роману Шухевичу. Там згадується моє прізвище, але з тексту виглядає так, ніби я там був, а відтак хтось може подумати, що через мене не досягнуто тих завдань, які перед нею були поставлені. Ніхто (на жаль, – авт.) мене не запрошував на цю конференцію, хоча до 100-річчя від дня народження Шухевича я підготував два томи документів КДБ про його життя і діяльність.
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: іноземці, герої, КДБ, Юрій Шухевич