Найсвіжіше:
• Депутатка селищної ради залякувала родину загиблого воїна • Шахраї з Тернополя не поставили для ЗСУ понад сто дронів • Тернопільські студенти у футболі декласували лучан • 13 об’єктів нерухомості: декларація керівника поліцейських Борщівщини • “СМ-Транс” пробився до фіналу ветеранського чемпіонату України • Понад 7 млн доходу: декларація головного поліцейського Прикарпаття • Головний спонсор тернопільської «Ниви» увійде в керівництво УАФ • У Тернополі відкрили реабілітаційний центр для військових • На Тернопільщині сестра обікрала пораненого брата з ЗСУ • МФК «Тернопіль»: відомі суперники у фіналі чемпіонату України • Простір на максимум: як правильно обрати бокси для зберігання • У Заліщицькій громаді сталася аварія з двома потерпілими • В ставку на Кременеччині знайшли мертве тіло • Польські правоохоронці зацікавилися Крупою та її ріднею • У громаді на Тернопільщині 1500 будинків будуть без газу • На Борщівщині сталася масштабна пожежа (фото) • У Донецькій області загинув воїн з Тернопільщини • Почаївська лавра має бути доступною для всіх: глава УГКЦ • На щиті з Донеччини повернувся воїн з Тернопільщини • Мерія Тернополя вирішила накупити пакетів на 30 тисяч • Тернополянин пошкодив стіни 27 храмів обласного центру • Bolt заблокував таксиста, який домагався пасажирку • Дешеві айфони: шлях до інновацій за доступною ціною • На Тернопільщині незаконно вирубали дуба на 3,3 мільйона • Озвучено дату старту чемпіонату Тернопільщини з футболу
rss

Західноукраїнський національний університет допомагає військовослужбовцям соціально адаптуватися й реалізувати себе у важких умовах сьогодення


Опубліковано: 2 Грудня 2020р. о 11:25

У Західноукраїнському національному університеті з початку 2020 року розпочато новий етап реалізації проєкту «Норвегія – Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему». Його мета –  інтеграція моделі професійної перепідготовки та соціальної адаптації військовослужбовців, ветеранів війни та членів їхніх сімей і сімей загиблих, розробленої в рамках проєкту «Перепідготовка і соціальна адаптація військовослужбовців та членів їхніх сімей в Україні» в період 2015-2019 років у державну систему. Аби дати шанс на інше, не воєнне, а мирне майбутнє для військових та їхніх сімей, було започатковано масштабний проєкт «Норвегія  – Україна».

Цей проєкт – соціальний, участь для військовослужбовців Збройних сил України, звільнених у запас, а також учасників АТО/ООС та членів їхніх сімей безкоштовна.

Головним партнером проєкту з Норвегії є університет NORD, а партнером та координатором в Україні – Міжнародний благодійний фонд «Міжнародний фонд соціальної адаптації».

 Відрадно, що проєкт фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії.

Загалом у період з 2003 – 2019 років слухачами проєкту стали 10 646 осіб, серед них 1401 учасник  АТО/ООС. Для ефективної реалізації спільних дій залучено 39 українських міст та понад 20 закладів вищої освіти України. У 2014-му створено, а в 2016-му розширено Норвезько–Український університетський альянс. Зараз до нього входять 16 університетів (15 українських та норвезький університет NORD).

Про успішність та масштаб альянсу свідчать його результати. За роки реалізації проєкту «Норвегія – Україна» в класичному університеті Тернополя професійне навчання пройшли понад 800 військовослужбовців, учасників АТО/ООС та членів їхніх сімей, які отримали можливість знайти себе у непростих реаліях сьогодення, адаптуватися й розпочати власну справу.

”У процесі навчання та соціальної адаптації, учасники проєкту отримують допомогу у правовій, психологічній адаптації, а також всебічне сприяння у працевлаштуванні. Цьому сприяє громадська організація «Освітні та соціальні інновації», яка  працює у партнерстві з Західноукраїнським національним університетом. Громадська організація забезпечує інформування потенційних учасників проєкту про його можливості, цілі та завдання, організовує індивідуальне консультування з питань відкриття власного бізнесу, надає психологічну та правову допомогу слухачам проєкту та сприяє їх працевлаштуванню!” – підкреслює голова ГО «Освітні та соціальні інновації» Роман Кулик.

Випускники мають можливість долучитися до спільнот учасників та випускників проєкту, які продовжують комунікувати між собою для обміну досвідом. Для слухачів створюються спеціальні онлайн-групи у соціальних мережах, що дозволяє постійно підтримувати контакти з випускниками й допомагати їм уже після навчання. У нас є сотні позитивних відгуків та вдячність людей, котрі наважилися змінити себе і пройти навчання.  Військовослужбовці зрозуміли, що у мирному житті вони теж затребувані й не залишаться наодинці з проблемами.

Особливості навчання у період карантину. Адаптація до нових форм роботи

Важливим є те, що навчання не припиняється у період пандемії. Професорсько-викладацький колектив Західноукраїнського національного університету і слухачі курсів швидко адаптувалися до встановлених карантинних обмежень. Лекції та  практичні відбуваються з використанням платформи MOODLE для організації онлайн-навчання.  Було закуплено дороговартісне обладнання  та оновлено програмне забезпечення (до останньої версії) платформи MOODLE. Усі слухачі, які навчаються у теперішній час,  зареєстровані у MOODLE і  мають доступ до навчальних матеріалів. Пандемія – не перешкода, професорсько-викладацький колектив, який реалізовує проєкт, добре усвідомлює, що учасники потребують не лише знань, а й психологічної допомоги від фахівців. Головне – це моральна підтримка та допомога у складних життєвих ситуаціях.

На даний час в університеті проходять перепідготовку 2 групи слухачів за спеціальністю «Підприємництво».  Одна група навчається в місті Тернополі, а інша –  в  Бережанах.

У класичному університеті Тернополя не бояться брати відповідальність на себе й почали працювати у регіонах. Якщо проаналізувати статистику, то військовослужбовці, учасники АТО/ООС здебільшого зареєстровані в маленьких містечках та селах, де з такими соціальними проєктами недостатньо ознайомлені. Органи місцевого самоврядування також не залишаються осторонь і виступають з ініціативами стати партнерами ЗУНУ. Про це свідчить підписаний Меморандум про співпрацю з Бережанською районною державною адміністрацією та районною радою.

Наразі навчання за проєктом «Норвегія – Україна» триває у змішаному  режимі. Тому карантин не вплинув на якість занять й активну роботу в групах. Провідні науковці класичного університету та фахівці-практики виїжджають у місто Бережани та проводять там заняття , тренінги й консультації , а також онлайн-зустрічі. Слухачам це імпонує і відвідуваність тренінгів 100%.

“Проєкт “ Норвегія – Україна” у ЗУНУ став для мене відкриттям, це більше ніж просто навчання. Тут я зустріла хороших друзів. Ми часто спілкуємось та працюємо над спільними проєктами. А особливо мені допомогли психологічні тренінги та зустрічі з бізнесменами , які поділилися своїм досвідом. Викладачі відкрили для нас нові горизонти, і ми стали по-новому дивитися на світ, адже впевнені, що ми у ньому не самі”, – розповідає слухачка  проєкту Галина Сапеляк (м. Бережани).

У ЗУНУ зазначають, що готові до нових викликів, і впевнено працюють на результат!

”Наша університетська команда докладає багато зусиль для того, аби за час навчання у Західноукраїнському національному університеті слухачі проєкту “Норвегія – Україна” отримали якомога більше знань, правової та психологічної підтримки. Пишаємося, що сьогодні за підтримки наших добрих партнерів із Королівства Норвегія та Міжнародного фонду соціальної адаптації на чолі з його президентом Володимиром Рубцовим, наші плани  реалізуються, а результати є вагомими. Слухачі, які пройшли перепідготовку, готові працювати й розвиватися, відкривати свій бізнес і підтримувати один одного”, – підкреслює проректор з науково-педагогічної роботи ЗУНУ Оксана Десятнюк.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , ,

Перегляньте також:




Новини
8 Квітня
7 Квітня
За кого ви проголосуєте, якщо вибори президента відбудуться у 2025 році?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше