Заявою у поліцію завершилася зустріч народного депутата від партії «УКРОП» Віталія Купрія зі своїми виборцями. Народного обранця не впустили у приміщення, де мав відбутися прийом громадян. Депутат припускає, що таку вказівку дав міський голова Тернополя, адже мова мала йти про будівництво скандальних котелень на торфі.
Зустріч депутата з виборцями мала відбутися у приміщенні школи №26, що в обласному центрі. Коли Віталій Купрій з’явився у призначену годину, його повідомили, що про зустріч нічого не знають, а керівника навчального закладу немає на місці. Депутату не залишилося нічого іншого, як викликати поліцію і повідомити про злочин – перешкоджання його депутатській діяльності.
– Напередодні ми звернулися з офіційним листом до директора школи і повідомили, що депутат планує провести зустріч із виборцями. За законом, міська рада повинна забезпечити нас приміщенням. Більше того, передбачено, що вони мають бути обладнані засобами зв’язку. Міська рада має завчасно повідомити виборців про час та місце зустрічі, поінформувати про це через засоби масової інформації, – каже Віталій Купрій.
Місце зустрічі обрали не випадково. Неподалік, на вул. Київській, знаходиться скандальний об’єкт, про який мала йти мова з тернополянами, – котельня на торфі. Містяни стверджують, що будівництво відбувається з порушеннями, а сам проект не має екологічної експертизи. Конфлікт влади та людей триває понад півроку. Саме тому, припускає депутат, і намагалися зірвати його зустріч із виборцями.
– Стаття 351 Кримінального кодексу передбачає кримінальну відповідальність за перешкоджання законним вимогам народного депутата. Для того, щоб зафіксувати цей факт і в подальшому мати підстави для притягнення винних до відповідальності, я викликав поліцію. Але замість того, щоб направити слідчо-оперативну групу, мене почали розпитувати, з якої я партії. А це має якесь значення? Можливо, я ще свою програму маю розказати? – апелює депутат. – Припускаю, що мер особисто подзвонив директору школи, щоби той перешкодив моїй зустрічі з людьми.
Спілкуватися з виборцями Віталію Купрію довелося надворі. Тернополяни розповіли, які порушення вони виявили у ході власного розслідування.
– Реконструкція котельні відбувається з порушенням екологічних вимог та стандартів. Робочі проекти не пройшли узгодження. Тому в першу чергу ситуацію потрібно повернути у рамки законності. Якщо котельні справді шкодять екологічній ситуації в місті, то запускати їх не можна. З іншого боку, хотілося б дізнатися, наскільки ефективними вони є для мешканців міста, тобто цікавить, яке реально буде зниження тарифу. Маємо інформацію, що ціна не зменшується через те, що існують певні корупційні схеми. Торф, який використовується для опалення і забруднює навколишнє середовище, свідомо закуповують за вищою ціною, ніж ринкова. Намагаємось підрахувати, яких збитків нанесено комунальному підприємству «Тернопільміськтеплокомуненерно». Я вважаю, що вчинено правопорушення і ми повинні звернутися у поліцію. Винні особи мають бути притягнені до відповідальності, – заявив Віталій Купрій.
Крім того, народний депутат має чимало запитань щодо проведення тендеру на реалізацію цього проекту. За його інформацію, у ньому взяв участь усього один учасник, а співвласники фірми-переможця є наближеними до міського голови.
– Бачу, що тут дуже потужна корупційна схема. Її треба зупинити та повернути в законне русло. Більше того, відповідно до припису екологічної інспекції, проект не пройшов екологічної експертизи. Документ вказує, що подальша реконструкція та експлуатація котелень до отримання висновку заборонені, – повідомив депутат. –Мені повідомили, що у міській раді присутні факти корупції. Нещодавно там проводили обшук. Міському голові це дуже не сподобалось. Він навіть виїхав із міста. Кажуть, на відпочинок, але я думаю, що втік…
Більш детально ситуацію з торф’яними котельнями вивчав депутат обласної ради Андрій Цибульський. До нього громадяни звернулися ще на початку року. З того часу спільно намагаються знайти правду.
– Справа тягнеться вже понад півроку, – каже пан Андрій. – Ми почали вимагати документи, з’ясовувати, що саме там будується, коли планують здати в експлуатацію. У процесі пошуку інформації побачили, що є ряд проблем із документацією. Головна – відсутність дозволу від екологічної інспекції на спорудження котельні. Виходить, зводиться об’єкт, який має потенційну складність і може загрожувати життю та здоров’ю мешканців навколишніх будинків, а дозволу на будівництво немає. Міське керівництво блокує проведення громадських слухань, не бере до уваги думку людей.
До слова, п’ять торф’яних котелень уже запущено у тестовому режимі. Щодо котельні на вул. Київській суд виніс рішення про призупинення її будівництва.
Віталій Купрій пообіцяв, що підніматиме це питання на рівні Києва, тому що до людей не прислухається ані місцева влада, ані правоохоронці. Він також пообіцяв з’ясувати обсяги правопорушень.
Станом на сьогодні порушено справу за ст. 366 КК – службове підроблення документів, але сам депутат вбачає тут значно більші масштаби злочину – розтрату владою ввіреного їй майна громади Тернополя.
Джерело: Тижневик "Номер один"