Гравці в лотерею – азартні люди. Отримавши навіть невеликий виграш, вони знову і знову купують білети, сподіваючись виграти якщо не мільйон, то хоча би декілька тисяч. От і такий собі Борис із Чорткова роками і не без успіху грає в лотерею. Щоправда, Фортуна ніколи солідними виграшами його не тішила, аж поки у листопаді 2016-го чоловік не придбав «Товстий гаманець».
Перевіривши цифри, гравцю здалося, що він виграв 100 тис. грн. І окрилений, він поспішив до розповсюджувача державної лотереї. Проте продавець – представник товариства категорично відмовився виплачувати кошти. Розгніваний чоловік звернувся з листом до центрального офісу в Києві. І також отримав відмову. Точніше, спочатку його попросили надіслати оригінал білета для проведення експертизи. Борис надіслав документ, на якому практично нічого не можна було прочитати. Відтак йому відмовили виплачувати гроші.
Рік потому, вже у листопаді 2017-го, Борис знову вирішив випробувати своє щастя – придбав лотерейний білет «Як козаки за скарбами полювали», де у нього збіглися три символи, що надає 50 грн. виграшу. І чортківчанин знову прийшов за виграшем, але продавець здивовано пояснив, що за цим білетом гроші вже сплачено!
І знову добродій звернувся зі скаргою до центрального офісу товариства. Хоча й того разу не надав оригінала щасливого квиточка. Відтак листування тривало 2 роки, аж поки пан Борис не вирішив відстоювати права споживача у суді. Причому, окрім нібито виграних 100 тис. грн. плюс ще 50 грн., він вимагав від товариства компенсувати йому півмільйона моральної шкоди!
Утім і тут його спіткала невдача: Чортківським районним судом добродію відмовлено у задоволені позову. Тернопільський апеляційний суд це рішення залишив без змін. І тут немає якоїсь змови чи підтасовки, адже наданий позивачем лотерейний білет «Товстий гаманець» представляє собою… білий папірець, на якому ручкою від руки на місці, де вказуються виграшні номери, зазначено «10». Також виведено 13-значний номер серії, що починається з «0440». Однак ані індивідуального номера, дати друку, зрештою, навіть інших виграшних чисел не видно!
У суді представник товариства пояснив, що серія лотереї «Товстий гаманець» дещо різниться, бо починається з набору цифр – 0444. Водночас державою розповсюджується миттєва лотерея «Грошенята», серія якої починається з «0440», але вказана серія також не збігається.
На підтвердження своїх слів надав суду інформаційні звіти, які товариство надсилає до Міністерства фінансів України.
Щодо виграшу в лотерею «Як козаки за скарбами полювали», тут також вийшла дивна ситуація: продавець білетів наполягав, що вже виплатив чоловікові 50 грн.
Відтак напрошується висновок: чи не трапилося так, що у гонитві за омріяним виграшем добродій Борис вирішив трохи «допомогти» Фортуні й підробив лотерейний білет? При цьому не подумав, що товариство веде сувору звітність надрукованих бланків усіляких «Козаків», «Гаманців» і «Грошенят».
Зрештою, зважаючи, що гравець жодного разу не надав оригіналів придбаних білетів, починаєш сумніватися в його правоті.
З етичних міркувань ім’я позивача в публікації змінено.
Олекса Чиж
Джерело: Тижневик "Номер один"