«7 травня 1945 року курінь «Бистрого» відпочивав у селах Росохач-Сосулівка. Того ж дня він перейшов на Качурову гору в лісі «Галилея» біля села. О 17 годині розвідка донесла, що червоні почали оточувати лісовий масив: на північному боці лісу зупинилися чотири автомашини з більшовиками, на східному – вісім. З півдня і заходу зробили засідки. З півночі почали обстріл лісу і входити до нього». Так писав про ті героїчні події курінний УПА «Бистрий» Нестор Мизак. Енкаведисти використали два літаки, одного з яких влучним пострілом збили повстанці. «Упісти» вигнали ворога з лісу. Втрати більшовиків налічували близько 100 убитих і поранених.
Серед повстанців загинув командир Чортківського тактичного відтинка УПА «Стрипа-ІІ» хорунжий «Крук», командир сотні «Холодноярці», кавалер Срібного Хреста заслуги 2-го ступеня. Справжнє ім’я героя – Богдан Федик. Він народився у славній родині патріотів у селі Мечищів Бережанського району. Символічно, що Богдан Федик народився у незалежній Україні, адже 1 березня 1919 року на наших теренах була Західноукраїнська Народна Республіка.
Стало доброю традицією у травні щороку вшановувати полеглих героїв. 21 травня 2017 року в лісі «Галилея» на Качуровій горі на місці бою повстанців біля могили загиблих вояків УПА зібралися мешканці ближніх сіл, представники влади, священики, учнівська молодь, учасники війни на сході України, волонтери та гості з Чорткова, Заліщиків, Бережан…
Звичайно, що бережанці не могли не взяти участі, а тому з ініціативи Євгена Ханика відвідали місце загибелі патріота-земляка. Делегацію очолив станичний Братства ОУН-УПА, голова районної спілки політв’язнів і репресованих Степан Пахолок. Окрім нього, прибули дослідник національно-визвольного руху Василь Несімка, Роман Процик і автор цих рядків.
Брав участь у пошануванні і 95-літній мешканець Сосулівки Василь Галат, з ініціативи і безпосередньої участі якого споруджено могилу в лісі.
Свято Героїв, приурочене 72-й річниці героїчного бою українських повстанців, розпочалося виконанням Державного Гімну України. Поминальну панахиду відслужили 4 священики. Слово мали: отець Володимир Заболотний, отець Роман Глубіш, Сосулівський сільський голова Василь Павлюк, народний депутат України Олег Барна, заступник голови Чортківської РДА Іван Віват, голова громадської організації «Самооборона Заліщиків» Павло Нисюк, заступник директора Бережанського краєзнавчого музею з наукової роботи Микола Проців. Захід завершився виконанням повстанських пісень учасниками художньої самодіяльності.
Микола Проців
Джерело: Тижневик "Номер один"