Масштаби тіньового обігу підакцизної продукції (алкогольних виробів та тютюну) в Тернопільській області чималі. Про це свідчить і кількість виявлених фіскальними органами порушень у поточному році – 204 на суму штрафних санкцій 1 млн. грн.
Разом з тим, зусиллями одних податківців дуже важко навести порядок у даній сфері.
– У цьому насамперед повинні бути зацікавлені голови місцевих рад, адже це їх доходи, вони є господарями на своїх територіях і найкраще володіють ситуацією. Разом з тим, пропозицій та ініціатив від них практично не надходить. Для оцінки рівня тіньового обігу підакцизної продукції ми моніторимо офіційно задекларований продаж алкоголю, тютюну і пива на одного умовного жителя району. Що бачимо. При середньому показнику по області продажу алкоголю на 1 умовного жителя 23 грн. на місяць значно відстають Зборівський (7 грн.), Лановецький і Підгаєцький райони (по 6,8 грн.). У Зборівському та Лановецькому районах також найнижчі показники по тютюну: при середньому показнику продажу тютюнових виробів по області 31 грн. на умовного жителя у Зборівському – 11,6 грн., Лановецькому – 14,2 грн., – повідомив начальник Головного управління ДФС у Тернопільській області Ігор Комендат.
Серйозною перешкодою для легальних реалізаторів алкогольних напоїв, особливо у сільській місцевості, стає виробництво та реалізація самогону, інших міцних спиртних напоїв домашнього виробництва, які останнім часом, у зв’язку з підвищенням мінімальних цін на алкогольні напої, набирають усе більших масштабів.
Ігор Комендат поставив у приклад голів тернопільських об’єднаних громад (Байковецька та Великогаївська), які активно працюють з підакцизниками, мовляв, і податкової там не потрібно, адже вони розуміють, що це їхні кошти. Натомість, як зауважив перший заступник голови ТОДА Іван Крисак, у багатьох селах перші особи сільських рад не зацікавлені у легалізації підакцизних товарів, бо… самі тримають магазини, відповідно наступає конфлікт інтересів – власних і громади.
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: алкоголь, Комендант, Крисак