В Україні дозволили бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для всіх охочих віком від 18 років. Бустерна доза вакцини буде корисна всім, хто вакцинувався двома дозами. Ефективність будь-якої вакцини знижується з часом, а бустерне щеплення підсилює цей ефект і збільшує кількість антитіл. Це додатковий захист імунітету. На Тернопільщині бустерною дозою щепилися вже понад 1700 осіб.
Згідно з наказом МОЗ, спочатку ревакцинаційна доза була рекомендована для медичних працівників і працівників будинків інтернатного типу. Із 30 грудня рекомендовано було ревакційну дозу особам, які досягли віку 60 років та старшим, а з 6 січня – особам віком 18 років і старшим.
– 1696 бустерних доз уже отримали жителі Тернопільщини. Хотів би пояснити, що ж таке додаткова доза, а що таке бустерна, адже відомо, що багато хто плутає ці визначення. Бустерна доза використовується для підсилення ефекту вакцинації, наш імунітет має здатність із часом знижуватись, падати, саме бустерна доза і допомагає йому. Вона використовується після 6 місяців від часу останньої вакцинації. Додаткова доза використовується для осіб з імуносупресією, тобто для тих, хто має знижений імунітет внаслідок певних захворювань: онкологія (після хіміотерапії), після пересадки органів і для тих, хто знаходиться на постійній гормональній терапії. Додаткова доза виконується через 1-3 місяці після останньої вакцинації і проводиться тією вакциною, яка була остання. Станом від початку року додаткову дозу в нас отримало 62 особи, – розповів заступник директора департаменту охорони здоров’я ТОДА Вадим Кравчук.
Для бустерної дози перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам – «Moderna» або «Comirnaty» від «Pfizer», незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина.
– Штам «Омікрон» – це новий тип коронавірусної хвороби, і як він себе далі проявить, сказати важко. Зауважу, що він має здатність дуже швидко поширюватись. Перші його прояви – подразнення в горлі. Багато пацієнтів розповідають, що це схоже на подряпування чи поколювання. А також має місце втома, закладеність верхніх дихальних шляхів, біль у поперековій ділянці тіла, – додає Вадим Леонідович.
Вакцинальна кампанія досі продовжується. З початку її проведення виконано понад 698 тисяч щеплень, але цю цифру можна поділити на першу та другу дозу.
– Якщо ми підрахуємо доросле населення, то першою дозою у нас охоплено 42,6%, двома дозами – у межах 38%. Вакцинація триває. В області є чотири види вакцини, вони доступні. 60 пунктів вакцинації продовжують працювати, 15 центрів вакцинації і відповідно 45 мобільних бригад, які також працюють і можуть виїжджати у віддалені куточки області та здійснювати вакцинацію людям похилого віку. Жодних проблем в отриманні вакцини чи то додаткової або бустерної немає. Звертайтеся у пункти вакцинації, якщо ж вам потрібна порада, звертайтеся до сімейного лікаря, і вам нададуть повну та вичерпну інформацію, не затягуйте зі своїм рішенням, – підсумувала регіональна координаторка вакцинальної кампанії на Тернопільщині Марія Павельєва.
Експерти нагадують, що вакцинація – це єдиний спосіб, щоби захистити себе та своїх близьких від небезпечної коронавірусної інфекції.
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: бустерна доза, вакцинація, тернополяни