Кабінет Міністрів вніс зміни до правил призначення житлових субсидій з 1 травня 2021 року. Вони здебільшого стосуватимуться питання наявності у субсидіантів кількох житлових об’єктів.
Субсидію отримуватимуть виключно в готівці
– Нові зміни торкнуться питання наявності декількох об’єктів житла, зокрема: якщо у власності є кілька (більше двох) квартир, то субсидія призначена не буде; якщо є квартира в місті та будинок у селі, то це не завадить отримати допомогу. Так само, якщо є ще одне житло на правах спільної сумісної або спільної часткової власності з іншими людьми, а також ті, що знаходяться в сільській місцевості, то субсидія буде, – розповів заступник директора департаменту соцзахисту Тернопільської ОДА Олег Воронка.
Збільшено розмір депозиту, який впливає на те, чи буде отримана субсидія. Претендувати на субсидію можна, маючи на депозиті до 100 тисяч гривень (раніше – до 50 тис. грн.).
Також, як додає Олег Воронка, субсидія не буде призначатися при наявності заборгованості за житлово-комунальні послуги. Тому домогосподарства, які планують отримати субсидію, повинні погасити заборгованість або укласти договір про її реструктуризацію.
Із 1 травня поточного року всі, хто матиме субсидію, будуть отримувати її у готівкових коштах. Як зазначив Олег Воронка, більшості перепризначення субсидій відбуватиметься без подання відповідної заяви та декларації, але є певні категорії, які повинні звернутися до органів місцевого управління соціального захисту з відповідною заявою.
– Є певні категорії домогосподарств, яким необхідно звернутися за призначенням субсидії з травня поточного року. Зокрема, це стосується тих, які в опалювальний період 2020/21 років отримували житлові субсидії у грошовій безготівковій формі. Цим людям треба буде подати нові заяви і декларації. Адже з травня субсидії будуть виплачуватись лише в готівковій формі, – доповнив Олег Воронка.
Заяви можна буде подавати впродовж наступних 5 місяців. Зробити це можна в тому числі онлайн, поштою або через відповідальних осіб територіальних громад чи працівників ЦНАП.
Хто не зможе отримати субсидію за новими правилами
З урахуванням нових правил не призначать субсидію, якщо хтось із членів сім’ї або складу домогосподарства:
– протягом року до звернення по субсидію купив земельну ділянку, квартиру, транспортний засіб, цінні папери, віртуальні активи та інші товари довгострокового вжитку на суму понад 50 тис. грн.;
– на момент призначення субсидії має на банківському рахунку кошти, загальна сума яких перевищує 100 тис. грн. станом на 1 січня;
– за рік до звернення по субсидію купив іноземну валюту або банківські метали на суму понад 50 тис. грн.;
– перебував за кордоном безперервно понад 60 днів (без урахування відрядження, лікування, навчання або догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку);
– не навчався, не працював і не мав офіційного статусу безробітного за інформацією податкової та Пенсійного фонду;
– володіє автомобілем, з дати випуску якого пройшло менше 5 років, або якщо в сім’ї є більше одного автомобіля, з дати випуску якого пройшло менше 15 років;
– має заборгованість із аліментів.
Також субсидія не призначається, якщо площа житла становить понад 130 кв. метрів для квартири і більше 230 квадратів для будинку. Якщо сім’я не повернула переплату із субсидії за попередній період і якщо у сім’ї є борг за «комуналку» понад 340 грн.
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: Житлові субсидії, зміни в субсидіях, субсидії