Найсвіжіше:
• Спеціальна комісія перевірить Почаївську лавру на можливі зв’язки із росією • На 5 років засудили солдата з Монастирищини, який через відсутність форми втік зі служби • Уродженець Полтавщини ледь не до смерті побив тернополянина • Капітан «ФАТ-Вікнини» голом і двома асистами приніс команді перемогу • Гості з Гусятинщини перевернули хід матчу та перемогли у Збаражі • На Тернопільщині винесли вирок кілеру, який намагався вбити чоловіка • Заміна дисплея iPhone 11: відновлення яскравості та функціоналу • Нещасний випадок у Заліщиках: 8-річна дитина отримала тяжкі тілесні ушкодження • Борщів’яни здобули важку виїзну перемогу над «Поділлям» з Березовиці • Заліщицький “Дністер” залишився без головного тренера • Поблизу Козови внаслідок аварії постраждала 24-річна жінка • У річці на Тернопільщині в кілька разів перевищено норми нітритів, фосфатів, хлоридів, сульфатів, заліза та нафтопродуктів • На Харківщині загинув солдат з Монастирищини • Вірменська громада у Бережанах відновлює храм святого Григорія (фото) • У Тернополі ТЦК мобілізував недієздатного чоловіка з інвалідністю II групи з Козівщини – чи вдалося повернути його зі служби • Тернопільський краєзнавець став лауреатом Всеукраїнської премії • У курській області рф загинув 51-річний воїн з Тернопільщини • У Зарваниці відбулася масштабна проща для родин загиблих та зниклих безвісти захисників України • Півтора роки вважався безвісти зниклим: на Донеччині загинув воїн з Тернопільщини • Стали відомі результати матчів ігрового дня чемпіонату Тернопільщини з футболу • Понад 30 місяців надій та сподівань: на Запоріжжі загинув воїн з Тернопільщини • На Шумщині судили чоловіка, який під час сварки в магазині вдарив покупця в живіт • Стало відоме ім’я ймовірного головного тренера тернопільської “Нива-2” • На Бучаччині засудили чоловіка, який під час сварки жорстоко побив жінку • На Кременеччині вандали понівечили могилу воїна на 40 день після поховання
rss

У Кременецькому районі померла зв’язкова УПА


Опубліковано: 4 Березня 2026р. о 18:45

Померла колишня зв’язкова УПА 92-річна Галина Кравчук. Про сумну новину повідомила Лановецька міська рада.

“Із глибоким сумом повідомляємо, що на 93-му році життя перестало битися серце останньої зв’язкової УПА на псевдо Галинка — Галини Микитівни Кравчук”, – йдеться у повідомленні.

Галина Кравчук народилася 23 березня 1933 року в селі Гніздичне Збаразького району. У 12-річному віці вона стала зв’язковою підпілля, отримавши псевдо Галинка. Дівчинка виконувала відповідальні доручення і переносила у заплетеній косі таємні повідомлення.

У 1945 році Галинка була заарештована радянською владою. У березні 1949 року її разом із матір’ю та молодшою сестричкою виселили на Далекий Схід. Лише у 1965 році вона змогла повернутися в Україну.

Галина Кравчук активно долучалася до громадського життя, зокрема, брала участь у створенні Лановецької районної організації Народного руху України. Під час Революції гідності та з початком російсько-української війни допомагала українським захисникам і підтримувала тих, хто цього потребував.

«Моєю єдиною мрією є вільна Україна та люди, які будуть патріотами своєї країни. Цивілізація веде туди, куди веде її дорога хресна, бо розум — категорія земна, а мудрість — категорія небесна», – говорила Галина Кравчук.


Джерело: ПЕРШИЙ онлайн
Автор: Рубрика:





Новини
22 Червня
21 Червня
Скільки, на вашу думку, ще триватимуть активні бойові дії?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше