Найсвіжіше:
• Андрій Стасевський: енергетики Запоріжжя отримали нові детектори дронів для роботи під обстрілами • Офіційно: «Дністер» став професійним клубом і розпочне новий сезон у другій лізі • Однакова в’язкість, різний захист: чому моторне масло 5W-40 не варто обирати лише за цифрами • На Кременеччині в аварії загинув 65-річний чоловік • У Тернополі лікар за 5 тис. доларів виготовив фіктивний висновок ЛКК • Груповий етап Ліги Тернопільщини виходить на фінішну пряму • У Почаєві в ДТП загинула дитина • Для чого потрібна поляризаційна плівка в дисплеях смартфонів • У Запорізькій області загинув воїн з Тернополя • У Тернополі донеччанин погрожував харків’янці фізичною розправою • У Борщеві відбулося свято футболу, активного дозвілля та командного духу • «Агрон» продемонстрував клас у матчі проти підволочиської команди • Купівля рибальського спорядження обернулася для мешканця Теребовлянщини втратою грошей • Електромагнітні замки: встановлення та принцип роботи • Уродженець Тернопільщини став художнім керівником Івано-Франківської філармонії • У Чернихівцях відкрили Яблуневий сад пам’яті про загиблих дітей • «Змиваю туалет лише раз на день»: тернополян обурило можливе подорожчання тарифу на воду • Заліщицький «Дністер» гратиме у другій футбольній лізі! • На Борщівщині розшукують 65-річного чоловіка • На Сумщині загинув 47-річний старший солдат з Тернопільщини • На Шумщині чоловік “випадково” вбив свою співмешканку • Екснаставник «Руху» став головним тренером тернопільської «Ниви» • На Сумщині загинув молодий воїн з Тернопільської області • У Харківській області загинув офіцер з Гусятинщини • Вартісну знахідку виявили на Теребовлянщині: майно понад 3 млн грн
rss

Важка контузія: артилерист зі Зборівщини після поранення повернувся на службу


Опубліковано: 14 Січня 2026р. о 8:41

Війна змінює життя. Хтось виїжджає. Хтось вдома чекає повернення рідних з війни. Хтось волонтерить. А хтось — стає до бою. Сьогоднішня розповідь про «Адвоката» зі Зборівщини з 50 окремої артилерійської бригади.

Роман родом зі Зборівщини Тернопільської області, до повномасштабного вторгнення працював у юриспруденції. З початком великої війни — пішов захищати країну. Його рішення не було спонтанним.

«Мене з дитинства виховували з патріотичними поглядами. Коли почалася війна, я знав — рано чи пізно піду. Це було питання часу».

Символічно, у День Незалежності України, завершивши всі адвокатські справи, Роман добровільно мобілізувався через районне ТЦК та СП. Попереду були навчання, випробування і шлях, який назавжди змінює людину.

Базова загальновійськова підготовка в Україні, потім — фахове навчання у Великій Британії. Повернення. Артилерія. Гармата 2С1 «Гвоздика».

У грудні 2022 року він уперше відчув себе артилеристом. З січня 2023-го — регулярне виконання бойових завдань. Навідник. Згодом — командир гармати. День і ніч — виїзди, розрахунки, коригування, постріли. Робота, від якої залежить життя побратимів і результат бою.

У попередній бригаді Роман отримав поранення. Під час повернення з позицій авто потрапило під удар ворожих FPV-дронів. В мить загинуло троє його побратимів. Двоє — були поранені. Роман отримав важку контузію.

Він не пам’ятав, як усе відбувалося. Не пам’ятав дороги. Не пам’ятав болю.

Згодом побратим розповів: вони йшли пішки майже два кілометри до евакуаційного автомобіля. Домедичну допомогу надав механік-водій. Далі — стабпункт. Шпиталь. І лише там почала повертатися пам’ять.

Три місяці лікування. Три місяці відновлення. Три місяці тиші після вибухів, у якій особливо гучно звучать імена тих, хто не повернувся.

Після поранення Роман отримав статус обмежено придатного. Для когось це могло б стати крапкою. Для нього — стало новим розділом.

Він повернувся до служби, тепер у новоствореній 50 окрема артилерійська бригада. Взявся до справи, яку знав раніше і вмів її робити найкраще.

«Мені запропонували службу в юридичному відділі. Я погодився, бо розумію потреби хлопців. Я був там. Я знаю, через що вони проходять».

Його бойовий досвід став не просто спогадом — він став інструментом допомоги. Тут, у тилу підрозділу, він продовжує боротися — за справедливість, за підтримку, за кожного військовослужбовця.

На запитання, що б він порадив тим, хто через поранення або обставини змушений змінювати свою спеціальність, Роман відповідає просто:

  • «Прислухатися до себе. Не боятися змін. Навіть у війні потрібно рухатись далі й залишатися корисним Україні та її Збройним Силам. Особливо тепер».

Джерело: ПЕРШИЙ онлайн
Рубрика:





Новини
18 Червня
17 Червня
Скільки, на вашу думку, ще триватимуть активні бойові дії?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше